Të Gjithë Filmat

Renditje Nga: Shikimet | Data | Titulli | | Komentet Sort Descending
Shikoj:

Besim Kabashi (Kosova) vs Lazar Tomic (Serbia) [2007]

Added by 1 year ago

27 E Shikuar0 Komente

Besim Kabashi vs Lazar Tomic me 15.09.2007, Stetko's Fight. Winner Besim Kabashi

Ngritja e Islamit

Added by 1 year ago

27 E Shikuar0 Komente

Sot në botë një në katër njerëz është musliman dhe numri i muslimanëve për herë të parë ia ka kaluar atij të të krishterëve. Është përllogarritur se popullsia muslimane do të rritet edhe më shumë në të ardhmen e af...

Dosja TCH, Pjesa 1 – 29/07/2012

Added by 1 year ago

27 E Shikuar0 Komente

Pranverë E Hidhur [1985]

Added by 1 year ago

27 E Shikuar0 Komente

Filmi "Pranverë e hidhur" prodhim i vitit 1985. Regjia: Muharrem Fejzo, Skenari: Luan Rama, Producent: Shqipëria e re , Muzika: Hajg Zaharjan. "Në qendër të filmit është një fotograf patriot që sheh se si lëviz...

Dita E Pare E Emerimit [1981]

Added by 1 year ago

27 E Shikuar0 Komente

Filmi "Dita e pare e emerimit",prodhim i vitit 1981 i Kinostudio Shqiperia e re. Skenari nga Kico Blushi,Regjisor Rikard Ljarja,Muzika Robert Radoja. Interpretojne: Roza Anagnosti,Fane Bita,Viktor Caro,Fadil Kujofsa,B...

Festa E Forces, Shendetit Dhe Bukurise [1959]

Added by 1 year ago

27 E Shikuar0 Komente

Përshkrimi: Ne stadiumin kombetar "Qemal Stafa" hapet spartakiada e pare kombetare. Ne tribune ndodhen Enver Hoxha dhe udheheqes te tjere te partise dhe te shtetit. Ngrihen flamujt shqiptare dhe sovjetike. Flasin Vasi...

Nen Flamurin E Marksizem Leninizmit [1961]

Added by 1 year ago

27 E Shikuar0 Komente

Përshkrimi: Filmi fillon me pllaka dhe Tirana ne levizje. Autobuzet cojne delegatet ne Kongres. Salla e Kongresit, ku jane 803 delegate, pershendesin hyrjen e udheheqjes ne salle si dhe te delegacioneve te huaja. Fjal...

Advertisement

Tingujt Dhe Femijet [1975]

Added by 1 year ago

26 E Shikuar0 Komente

Dokumentar.Prodhim i Kinostudios Shqiperia e Re. Regjia:Xhanfise Keko Skenari Alfred Mosko,Vangjush Ziko. Film dokumentar i ndertuar me materiale te arshives se Kinostudios"Shqiperia e RE"

Keshtjella E Kenges [1988]

Added by 1 year ago

26 E Shikuar0 Komente

"Keshtjella e kenges" - Dokumentar i vitit 1988

Miriami – 10/02/2012

Added by 1 year ago

26 E Shikuar0 Komente

Nje Gjeneral Kapet Rob [1980]

Added by 1 year ago

26 E Shikuar0 Komente

Filmi "Një gjeneral kapet rob" është prodhuar nga Kinostudio "Shqipëria Sot" në vitin 1980. Regjia: Spartak Pecani, Skenari: Skënder Hasko, Nexhati Tafa, Producent: Shqipëria e re , Muzika: Aleksandër Lalo. "Një fsha...

Monumenti [1978]

Added by 1 year ago

26 E Shikuar0 Komente

Përshkrimi: Një lulishtar plak, Xha Llambi, kujdeset në mes të luftës për lulet. Nazistët i kërkojnë atij disa kurora lulesh për të vrarët e tyre. Lulishtari e përgatit kurorën e madhe por e vendos brenda lulishtes ku...

Dasem e çuditëshme [1986]

Added by 1 year ago

26 E Shikuar0 Komente

Filmi "Dasem e Cuditshme" i Esat Ibro (1986) "1943...Në frymën e fundit, partizani Gani u kërkon shokëve të sigurohen që vajza e tij Sherka të martohet në datën e caktuar. Por kur fillon dasma, ata zbulojnë që dhëndë...

Rrugicat Që Kërkonin Diell 2 [1975]

Added by 1 year ago

26 E Shikuar0 Komente

Filmi "Rrugicat që kërkonin diell" prodhim i vitit 1975. Regjisor: Saimir Kumbaro, Rikard Ljarja, Skenari: Dhimitër Xhuvani, Producent: Shqipëria e re, Muzika: Kujtim Laro. Nebi Surreli së bashku me nënën jeton ...

Takim I Perzemert Me Enver Hoxhen [1952]

Added by 1 year ago

26 E Shikuar0 Komente

Dokumentar -Prodhimi i Kinostudios Shqiperia 1952 Dokumentar mbi viziten e Sekretarit te pergjithshem te PPSH dhe Kryeminister i Republikes Popullore te Shqiperise Shokut Enver Hoxha ne Krahinat veriore te Shqiperise...

Mengjeze Lufte [1971]

Added by 1 year ago

25 E Shikuar0 Komente

Skenari: Dhimiter Xhuvani Regjia: Kristaq Dhamo Operator: Faruk Basha Muzika: Robert Radoja Interpretojne: Rauf Pojani (Guri) Fatmir Dika (Piroja) Edmond Papa (Miloja) Franc Gushi (Goni) Sander Prosi (peshk...

Busti i Ri i Adem Jasharit Në Tiranë

Added by 1 year ago

25 E Shikuar0 Komente

Film Uka i Bjeshkeve te Nemuna

Added by 1 year ago

25 E Shikuar0 Komente

Advertisement

Uzine Dhe Shkolle [1973]

Added by 1 year ago

25 E Shikuar0 Komente

Dokumentar-Prodhim i Kinostudios Shqiperia e Re Skenari-Vangjush Furrxhi,Saimir Kumbaro Operator-Lionel Konomi

Tomi Dhe Jerry

Added by 1 year ago

25 E Shikuar0 Komente

Duke Kerkuar 5 Oreshin [1974]

Added by 1 year ago

25 E Shikuar0 Komente

Përshkrimi: Heroi i filmit kërkon të merret me ndonjë lloj sporti, jo nga pasioni, por nga përtacia, pasi do të fitojë kështu një punë ditore pesëorëshe. Kështu rrjedhin shumë situata komike. Bashkëpunëtorë: Faruk ...

Gjurmeve tona Vlerat E Uck’s Protesta New York [2011]

Added by 1 year ago

25 E Shikuar0 Komente

Kur Hiqen Maskat [1975]

Added by 1 year ago

25 E Shikuar0 Komente

Filmi "Kur hiqen maskat" prodhim i vitit 1975. Regjia: Dhimitër Anagnosti, Skenari: Dhimitër Anagnosti, Producent: Shqipëria e re, Muzika: Lionel Konomi. Interpretojnë: Trupa e teatrit të Estradës së Tiranës. "K...

Po Vjen Ai (Pallati176 2)

Added by 1 year ago

25 E Shikuar0 Komente

Binarët [1987]

Added by 1 year ago

25 E Shikuar0 Komente

Film drama "Binaret" me regjisor Muharrem Fejzo, me skenar te Muharrem Fejzo dhe Enver Kushi, "Binarët" eshte prodhuar ne vitin 1987, me regji Gëzim Kame, Interpretojne: Bujar Lako, Rajmonda Bullku, Reshat Arbana, Mir...

Kohe E Larget [1983]

Added by 1 year ago

25 E Shikuar0 Komente

"Kohë e largët" është një film shqiptar i prodhuar në vitin 1983. Përmbajtja e filmit Bazuar në tregimin e Sotir Andonit "David Selenikasi". Filmi flet për aspektet dramatike të mesjetës të personifikuara në fatin e...

Nje Jete Me Shume [1986]

Added by 1 year ago

25 E Shikuar0 Komente

Filmi "Një jetë më shumë" prodhim i vitit 1986. Regjia: Gëzim Erebara, G. Haxhihyseni, Skenari: Luan Rama, Producent: Shqipëria e re , Muzika: Thoma Simaku. "Gjatë një bombardimi Çaku humb prindërit dhe shpëtohet nga...

Tom & Jerry 2

Added by 1 year ago

24 E Shikuar0 Komente

Nje Vit I Gjate [1987]

Added by 1 year ago

24 E Shikuar0 Komente

Advertisement

Konaku – Emision folklorik me mysafirë

Added by 1 year ago

24 E Shikuar0 Komente

Adem Ramadani , dhe Hoxhë Ferid Selimi

Dyluftim Me Flaket [1969]

Added by 1 year ago

24 E Shikuar0 Komente

Përshkrimi: Pamje e nje sonde duke punuar ne shpimin e nje pusi te vajgurit. Ne pusin B 61 shperthen flake. Menjehere fillon puna per pastrimin e hekurishteve nga pusi. Ne vendin e ngjarjes vjen Adil Carcani, Zenel Ha...

Lumi Pe Nuk Shteron [1989]

Added by 1 year ago

24 E Shikuar0 Komente

Filmi "Lumi që nuk shteron" është prodhuar në vitin 1989. Regjia: Fatmir Koçi Flamur Koçi, Skenari: Petrit Ruka, Producent: Shqipëria e re , Muzika: Dhimitër Lazëri "Lufta e Dytë Botërore. Në Shqipërinë e jugut dis...

Eja [1987]

Added by 1 year ago

24 E Shikuar0 Komente

Filmi Shqiptar "Eja", prodhim i vitit 1987. Regjia: Piro Milkani, Skenari: Petrit Ruka, Producent: Kinostudio "Shqipëria e re" , Muzika: Ardit Gjebrea

Living In Chaos (Albania) Të Jetosh Në Kaos (Shqipëria) [2000]

Added by 1 year ago

24 E Shikuar0 Komente

12 September 2000 The black market economy is thriving. With no social order Albania remains close to the cliff edge.

Karnavalet [1980]

Added by 1 year ago

24 E Shikuar0 Komente

Filmi "Karnavalet" është prodhuar nga Kinostudio "Shqipëria Sot" në vitin 1980.Regjia: Ismail Zhabjaku, Skenari: Gjergj Zheji I. Zhabjaku, Producent: Shqipëria e re , Muzika: Avni Mula. "Ekranizim i komedisë "Karnava...

Kosovo’s Clock Runs Down (Ora E Kosoves Ne Zbritje) [1998]

Added by 1 year ago

24 E Shikuar0 Komente

May 1998 In 1998, the massacres by Serbs of at Drenica prompted a surge in the level of violence in the Albanian struggle. Support is growing for violent Albanian struggle, in the light of the massacre at Drenica....

Finalistet Eleminimi – 10/02/2012

Added by 1 year ago

23 E Shikuar0 Komente

Luan Krasniqi vs Lance Whitaker [2005]

Added by 1 year ago

23 E Shikuar0 Komente

Luan Krasniqi vs. Lance Whitaker, 2005-05-28, Stuttgart WBO Heavyweight Title Eliminator

Dosja TCH, Pjesa 2 – 29/07/2012

Added by 1 year ago

23 E Shikuar0 Komente

Faqja 25 nga 28« E Parë...51015...232425262728